Česky English

  

Harley-Davidson Club Brno uvádí:

Gwyn Ashton

Harley-Davidson Blues

Hudební setkání navazuje na úspěšný Klubový večer pořádaný u příležitosti 45. výročí klubu v roce 2008 a je přístupné široké veřejnosti s tím, že členové mají možnost předčasné rezervace lístků. Akce se bude opět konat v příjemně útulném prostředí Staré Pekárny dekorovaném stylovou výzdobou se Zdeňkova obchodu. Připravena je videoprojekce fotografií z cest a spotů H-D.

Těší se na Vás,

výbor H-DC Brno

 

 

Gwyn Ashton                              

Australský kytarista a zpěvák, který se během několika krátkých českých turné stačil v minulých letech stát miláčkem našeho bluesového publika, má dvě pomyslné tváře. Bluesrockovou, kterou nastavuje publiku koncertů, jež podniká v čele své elektrifikované kapely, a hlouběji ke kořenům namířenou, jež je typická pro jeho sólová vystoupení s resofonickou kytarou. My se můžeme těšit na obě tváře tohoto svérázného chlapíka, který nahrál svoje poslední album na vlastní laptop a svoje sólová vystoupení rytmicky doprovází rozříznutou polovinou tamburíny přelepenou lepící páskou. Ve Staré Pekárně bude Gwyna doprovázet slovenský bubeník Tomáš "Bobek" Bobrovniczký.

Gwyn Ashton se narodil ve Walesu, ale přestěhoval se do Adelaide v Austrálii, kde v 60. letech ve dvanácti vzal poprvé kytaru do ruky a od šestnácti už hrával v každém ošumělém baru, na různých festivalech a motocyklových srazech. V 80. letech se přestěhoval do Sydney, s vlastní kapelou dlouhá léta křižoval celý kontinent a o pódia klubů a festivalů se dělil s řadou bluesových i rockových hvězd, které podnikaly australská turné.

Gwyn Ashton- kytara, zpěv

http://www.myspace.com/gwynashtonmusic

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/308292320030001-blues-ze-stare-pekarny-solo-pro/

http://www.gwynashton.com/